nasiona marihuany, konopi, cannabis, trawki, sklep thc

Niemcy: Będzie Legalizacja Medycznej Marihuany

Opublikowane przez admin w dniu

Niemcy to mają szczęście. Nie dość, że są mistrzami świata w piłce nożnej to jeszcze sąd najwyższy zarządził, że osoby cierpiące na chroniczne bóle mają prawo uprawiać konopie do celów medycznych. Do tej pory legalne użycie marihuany medycznej było dostępne tylko dla wybranych pacjentów, pod ścisłą kontrolą lekarzy i farmaceutów.

Wyrok zapadł w odpowiedzi na apelację pięciu osób do sądu w Kolonii po tym, jak odmówiono im zgody na domową uprawę marihuany. Wszystkie te osoby były posiadaczami pozwoleń na kupno marihuany medycznej, ale ze względu na wysokie koszta kupna zioła w aptekach chcieli wyhodować je sami w domu.

Trzy spośród nich dostały pozwolenia po tym, jak zdołały przekonać sąd, że konopie nie znajdą się w posiadaniu osób trzecich. Pozostałym dwóm osobom odmówiono – warunki mieszkaniowe jednej nie pozwalały na właściwą uprawę roślin, druga zaś musi wyczerpać wszystkie inne opcje wspomagające leczenie, zanim skorzysta z właściwości marihuany medycznej.

Ten bezprecedensowy wyrok nie oznacza jednak, że za naszą zachodnią granicą każdy, kto cierpi na chroniczne bóle może posadzić drzewko marihuany. Oznacza on raczej, że sądy będą orzekać w każdym indywidualnym przypadku, by upewnić się, że pacjenci spełniają wszystkie wymagania zanim usłyszą tak dla domowej uprawy konopi. W każdym razie, jest to krok w kierunku łatwiejszego dostępu do marihuany, a w dalszej perspektywie – legalizacji.

Źródło: Rebeca Kelley, Leafly


1 Komentarz

weed · 21 grudnia 2016 o 22:01

Prawodawcy pracuja nad parametrami prawa dotyczacego medycznej marihuany juz od jakiegos czasu. Mamy nadzieje, ze w tym roku pojawi sie logiczny plan, ktory spelni wymagania ludzi, ktorzy potrzebuja pomocy. Pierwotnie ta ustawa zostala napisana w celu umozliwienia mieszkancom chorujacych na szereg stanow chorobowych, do uzyskania medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *