Ostrzeżenie Przed Syntetycznymi Opioidami w Heroinie

W Irlandii i Zjednoczonym Królestwie syntetyczne opioidy przyczyniły się do nagłych wypadków mających związek z narkotykami. Eksperci ostrzegają: w całej Europie liczba nagłych przypadków związanych z narkotykami może drastycznie wzrosnąć.

W ciągu zaledwie czterech dni w irlandzkim Dublinie miały miejsce 54 przypadki nagłych wypadków związanych z narkotykami. Kolejne przypadki miały miejsce w Wielkiej Brytanii. Eksperci ds. badań nad uzależnieniami i pomocy osobom uzależnionym ostrzegają, że liczba nagłych wypadków związanych z narkotykami może wkrótce wzrosnąć również w pozostałej części Europy.

Przyczyną tego zjawiska są domieszki syntetycznych opioidów, takich jak fentanyl lub nitazen, zawarte w heroinie. Syntetyczne opioidy mogą działać ponad 100 razy silniej niż morfina. Narkomani ryzykują tym samym przedawkowaniem, jeśli myślą, że spożywają czystą heroinę. Wywołany w ten sposób paraliż oddechowy może szybko doprowadzić do śmierci.

Zakaz Uprawy Maku w Afganistanie

Produkcja syntetycznych opiatów jest prawdopodobnie tańsza niż produkcja heroiny. Ponadto talibowie napędzają rozwój Afganistanu. Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) talibowie zakazali uprawy maku. Od tego czasu jego produkcja spadła o 95 procent.

Z maku pozyskuje się opium w postaci surowej, które jest podstawowym surowcem do produkcji morfiny lub heroiny. Niedostępność surowców naturalnych może znacznie ograniczyć produkcję heroiny. Oczekuje się, że niedobór ten będzie w coraz większym stopniu kompensowany przez syntetyczne opioidy. Eksperci wzywają zatem miasta i gminy do podjęcia szybkich działań, takich jak szybkie testy w miejscach zażywania narkotyków, aby zapobiec nagłym wypadkom związanym z narkotykami.

Lek Naloxon Może Uratować Życie

Skutecznym lekiem w nagłych wypadkach z opioidami jest nalokson. Wypiera opioidy z receptorów, niwelując paraliż oddechowy. Naloxon jest dostępny w postaci aerozolu do nosa, który może być również podawany przez laików medycznych. Osoby zażywające narkotyki mogą otrzymać receptę od lekarza.

Oceń
[Głosy: 3 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.