Różne Rodzaje Bong

Istnieje tak wiele różnych rodzajów bong, że trudno jest je wszystkie ogarnąć. Które bongo najlepiej jest kupić? Plastikowe? Szklane? Wielokomorowe? Możesz jednak się zrelaksować. Ostatecznie przecież palenie trawki polega na odprężeniu się i zabawie. W tym artykule omówimy różne rodzaje bong, abyś mógł podjąć decyzję i dokonać świadomego zakupu!

Zamierzasz więc kupić bongo i jest to dla ciebie niemal tak samo ważne jak zakup nowego samochodu? Słusznie. Bongo może być tanie, ale i też bardzo drogie, jeśli są bardziej fantazyjne. Jednak to nie zawsze oznacza, że są lepsze.
Trzeba powiedzieć, że różnica między bongo a bongo może być tak duża, jak różnica między Astonem Martinem a Fordem. Projektanci bong połowę ostatniej dekady prawdopodobnie spędzili na opracowywaniu idealnego sposobu palenia zioła.

Bongo Można Zrobić z Prawie Każdego Materiału

Kiedy ktoś używa słowa bongo, prawdopodobnie ma na myśli tradycyjne, szklane bongo. Ale rok 1995 już dawno mamy za sobą, a w międzyczasie wiele rzeczy stało się wiele bardziej niż tradycyjne. Oto materiały, z których można wykonać bonga i to, jak bardzo różnią się one od siebie.

1. Szkło

Najpopularniejszym materiałem do produkcji akcesoriów do palenia marihuany jest szkło. A projektanci bong nie wstrzymują się z wykorzystaniem swoich artystycznych umiejętności, aby uczynić je naprawdę pięknymi. Ale oprócz tego, że są lśniące i piękne, są też praktyczne. Szkło nie zmienia smaku i jest przezroczyste (co ułatwia jego czyszczenie). Niemniej jednak szkło ma również swoje wady. Jest kruche. To jest coś, o czym należy pamiętać, jeśli jest się niezdarą.

2. Plastik

Chcesz zabrać swoje bongo w podróż? W takim razie to wykonane z plastiku będzie idealne. I oczywiście dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na szklane, które jest droższe. Jeśli budżet jest dla Ciebie dużym czynnikiem, to plastikowe bonga są zdecydowanie najtańsze i najłatwiejsze do znalezienia.

Jedyną wadą plastikowego bonga jest to, że gdy zostawisz w nim wodę na dłuższy czas, to przechodzi ona jego smakiem. Ale za to takie bongo nigdy się nie zbije, jeśli je upuścisz. A jeśli podróżujesz, to i tak powinieneś wybrać coś mniejszego niż bongo, na przykład fajkę, która może ci bardziej odpowiadać.

3. Ceramika

Trzecim najczęstszym materiałem, z którego wykonane są bonga, jest ceramika. Niektóre wysokiej klasy waporyzatory zawierają ceramiczne rurki, przez które przemieszcza się para. Jest to bowiem jeden z najbardziej odpornych na ciepło i trwałych materiałów. Artyści zazwyczaj wykonują fajne projekty ceramicznych bong, co sprawia, że jest to fajny gadżet na półce. Ale niestety, są one kruche i trudne do czyszczenia, ponieważ nie widać co jest w środku.

4. Akryl

Bonga akrylowe są bardzo tanie w produkcji, co przekłada się również na ich niską cenę na rynku. Są one też bardzo stabilne i wytrzymałe, przez co mogą naprawdę długo posłużyć. Występują w różnych wariantach, różniąc się od siebie kolorem, kształtem, wielkością i różnymi nadrukami. Z wyglądu są bardzo podobne do bong wykonanych ze szkła, jednak zazwyczaj nie posiadają one sprzęgła, a jako sprzęgło służy dziura na cybuch.

5. Bambus

Jeśli lubisz organiczne rzeczy, to bambus będzie świetnym materiałem. Zrobienie z bambusa bonga jest naprawdę łatwe, a sam materiał jest dość tani i prawdopodobnie najbardziej ekologiczny! Nic dziwnego, że stało się to tak popularne, zwłaszcza jeśli sam chciałbyś zrobić swoje własne bongo. Bambus nie wpływa na smak, ale jest trudniejszy w czyszczeniu.

6. Metal

Bonga metalowe są wykonane z aluminium albo ze stali szlachetnej. Korpus i cybuch zawsze są metalowe, natomiast istnieją takie warianty, w których stopka i ustnik są wykonane z innego materiału, takiego jak guma czy akryl. Metalowe bonga służą palaczom bardzo długo, a metal sprawia, że dym jest dodatkowo schładzany podczas palenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to niczym nie różni się ono od innych bong. Jedyną wadą bonga z metalu jest to, że szybko zbiera się na nim osad, prze co trzeba je o wiele częściej czyścić niż bonga ze szkła czy akrylu.

7. Samoróbki

Wiedziałeś, że można zrobić bonga z owoców? Tak, jest to możliwe. Domowej roboty bongo można zrobić ze wszystkiego. W domu można zrobić bonga grawitacyjne, wiadra, a nawet bonga z długopisów. W internecie można znaleźć wiele instrukcji na pomysłowe bongo własnej roboty.

8. Bonga lodowe

Bonga lodowe są zazwyczaj wykonane ze szkła, z tą różnicą, że pod ustnikiem mają one zwężenie, tak zwany icetwist, pozwalające na umieszczenie w nim kostek lodu. Dzięki temu podczas inhalacji dym jest tak schładzany, że nie drapie w gardle.

Różne Kształty, Wzory i Zastosowania Bonga

Będziesz zaskoczony, jak wiele różnych kształtów może mieć standardowe bongo. Istnieją nawet różne sposoby użycia bonga. Bez dodawania czegokolwiek.

1. Bonga z Dziurą

Gdzieś na bongu jest mała dziurka, którą podczas palenia zatykasz palcem. Jednak prawie nikt nie wie, jak ona się nazywa. Jest to sprzęgło. Niektóre bonga mają sprzęgło, inne nie. Podstawowym celem sprzęgła jest wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza bonga w ciągu ostatnich kilku sekund, aby palacz mógł wciągnąć cały dym. Niektórzy palacze dodatkowo przed końcem inhalacji podnoszą cybuch, jednocześnie wpuszczając do bonga powietrze, dzięki czemu wdychają cały dym z jego wnętrza.

2. Bonga Proste

Jest to bongo, które wygląda jak rurka z małym cybuchem. Jest to całkiem prosta konstrukcja. Istnieje popularna teoria, że im dłuższy bong, tym bardziej gładki dym, bo dym ma wtedy więcej czasu na ochłodzenie się, zanim go inhalujesz. Zatem im niższe bongo, tym bardziej drapiący dym.

3. Breaker / Round Base

Jeśli palenie zwykłego bonga już ci się znudziło, to spróbuj tego. Breaker Bong wygląda bardziej jak sprzęt z lekcji chemii niż jak coś do palenia. Działa tak samo jak każdy inny bong, z wyjątkiem tego, że trudniej jest je przewrócić, ponieważ ma ono szerszy korpus. To samo dotyczy Round Base Bong, czyli bonga o okrągłej podstawie.

4. Dwie lub Trzy Komory

Większość bong ma jedną komorę. Napełniasz ją wodą, umieszczasz materiał w cybuchu i zaczynasz. Bonga z większą ilością komór używa się w ten sam sposób, ale dym wewnątrz takiego bonga zachowuje się nieco inaczej. Wielokomorowe bonga mają wodę w więcej niż jednym miejscu, co oznacza, że dym jest filtrowany dwukrotnie. Niektórzy mówią, że w ten sposób masowo ochładza się dym, co znacznie uprzyjemnia inhalację. Do jednej z komór można też dodać lodu.

5. Perkolator

Najbardziej zaawansowanym bongiem jest perkolator, a to dlatego, że w jego wnętrzu znajduje dodatkowy, bardzo cienki kawałek szkła, który rozprasza dym. Rozproszenie to oznacza, że cały dym jest filtrowany, a nie tylko jego niewielka część. Oczywiście przekłada się to na przyjemniejsze doświadczenie.

Ciekawostki

Projektowanie bong stało się już istną sztuką i w międzyczasie jest to traktowane bardzo poważnie. Czy wiesz, że w 2011 roku Porsche zaprojektowało swoje własne bongo? Pomysłowi inżynierzy Porsche stworzyli bardzo eleganckie urządzenie do palenia. Jeśli więc stawiasz na najwyższą półkę i lubisz nieco zacynić przed kumplami to pamiętaj, możesz wybrać bongo od Porsche.

Oceń
[Głosy: 5 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.