Spożywanie Marihuany Nie Jest Długotrwałą Pomocą Przy PTSD

Niektóre osoby cierpiące na zespół stresu pourazowego w celu złagodzenia swoich objawów zażywają konopi indyjskich. Ostatnie badania pokazują, że na dłuższą metę konopie indyjskie nie są skutecznym środkiem do walki z tym schorzeniem.

Osoby cierpiące na zespół stresu urazowego zmagają się z nagłymi powrotami przeżytej traumy. Wywołują je nawet dźwięki lub zapachy. Ludzie, którzy doświadczyli czegoś traumatycznego, często nie mogą sobie poradzić ze swoimi doświadczeniami. Bardzo stresujące doświadczenia, takie jak poważne wypadki lub doświadczenia związane z przemocą, nazywane są w psychologii urazem. U niektórych osób w wyniku traumatycznego przeżycia rozwija się zespół stresu pourazowego, czyli PTSD.

Typowe dla tego zaburzenia jest to, że przeżyte doświadczenie ich nie opuszcza. Niepokojące wspomnienia z traumatycznych przeżyć wciąż tkwią w świadomości. Może to również prowadzić do retrospekcji, w których osoba dotknięta PTSD ma poczucie, że ponownie przeżywa traumatyczne wydarzenie. Osoby dotknięte chorobą reagują również silnie na bodźce, które przypominają im o danym doświadczeniu i unikają sytuacji, które są z nim związane.

W leczeniu PTSD dostępne są różne procedury psychoterapeutyczne. Niektórzy z chorych sięgają również po konopie indyjskie jako lek łagodzący objawy PTSD. Leczenie zaburzeń stresu pourazowego za pomocą konopi indyjskich nie jest jednak jeszcze wystarczająco zbadane. W związku z tym w jednym z ostatnich badań zespół badawczy z USA zbadał kwestię, w jaki sposób zmieniają się objawy zaburzenia w perspektywie krótkoterminowej i długoterminowej, gdy dotknięte osoby PTSD sięgają po cannabis.

Palenie Marihuany Tylko Chwilowo Osłabia Objawy

Zespół prowadzący badanie na czele z Carrie Cuttler zbadał anonimowe dane od 404 osób, które stwierdziły, że cierpią na zaburzenia stresu pourazowego i leczą swoje objawy konopiami indyjskimi. Za każdym razem, gdy palili marihuanę, chorzy zapisywali w specjalnej aplikacji, jak poważne były ich objawy bezpośrednio przed i po paleniu trawki.

Uczestnicy korzystali z aplikacji łącznie około 12 000 razy w ciągu 31 miesięcy. Zgodnie z wynikami, intensywność objawów PTSD zmniejszyła się średnio o ponad 50 procent bezpośrednio po zapaleniu. Jednak efekt łagodzący okazuje się być tymczasowy. Nie można było zaobserwować długotrwałego zmniejszenia niepokojących objawów. Kiedy efekty marihuany ustąpiły, pacjentom wydawało się, że odczuwają to samo, co przed paleniem.

Ryzyko Rozwoju Uzależnienia Od Konopi Indyjskich

Ponadto okazało się, że niektórzy z uczestników badania w przeliczeniu na spożycie w czasie pali coraz większą ilość marihuany. Wskazuje to na to, że osoby, których to dotyczy, wykształciły tolerancję na działanie tego narkotyku. Ma to również związek z ryzykiem uzależnienia się od konopi indyjskich.

Zespół badawczy doszedł do wniosku, że o ile konopie indyjskie mogą zapewnić krótkoterminową ulgę w zaburzeniach stresu pourazowego, to w dłuższej perspektywie są one nieskuteczne. Ponadto, zauważono również znaczne różnice między badanymi osobami. Wydaje się zatem, że konopie indyjskie u wszystkich osób dotkniętych tą chorobą nie zmniejszają objawów PTSD w taki sam sposób.

Oceń
[Głosy: 3 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.