Agencja do Walki z Narkotykami Ma Na Nowo Sklasyfikować Konopie Indyjskie

W Stanach Zjednoczonych Agencja do Walki z Narkotykami (Drug Enforcement Administration – DEA) wydaje się stać przed poparciem zmiany klasyfikacji konopi indyjskich. Decyzja podjęta przez władze USA może mieć znaczący wpływ na światowy przemysł konopny.

Biden Porusza Kwestię Ponownej Klasyfikacji Marihuany

Około 8 miesięcy temu amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS – odpowiednik polskiego Ministerstwa Zdrowia) zalecił DEA zmianę klasyfikacji prawnej marihuany i dostosowanie jej do obecnej sytuacji. Od dawna wiadomo, że roślina ta nie ma żadnego związku z zagrożeniami, które przypisywano jej w przeszłości. Początkowo nie było żadnych reakcji ze strony DEA, ale dopiero po tym, jak prezydent USA Joe Biden wywarł presję na agencję, zaczęła ona działać.

Lista II Oznacza, Że Legalne Użycie Jest Możliwe

Ta informacja jest jeszcze nieoficjalna. Według niektórych źródeł amerykańskiej Associated Press, DEA ma wkrótce zasugerować Biuru Zarządzania i Budżetu Białego Domu (OMB) przeniesienie marihuany z listy I ustawy o substancjach kontrolowanych do listy II, czyli substancji o określonych właściwościach leczniczych.

Jeżeli przyjrzymy się substancjom znajdującym się w wykazie I i II, szybko zauważymy, że w wykazie II znajdują się bardzo niebezpieczne substancje, takie jak metadon, a nawet fentanyl, które są równie niebezpieczne jak niektóre narkotyki z wykazu I (np. heroina, pejotl, metamfetamina). Zasadnicza różnica w klasyfikacji polega jedynie na tym, że substancje z listy II, po spełnieniu pewnych warunków, mogą być legalnie stosowane.

Długa Droga Pomimo Szerokiego Poparcia

Xochitl Hinojosa, dyrektor ds. publicznych w Departamencie Sprawiedliwości USA, który podlega również DEA, potwierdził, że prokurator generalny zalecił zmianę klasyfikacji marihuany. Zgodnie z przepisami ustawy o substancjach kontrolowanych wniosek Departamentu Sprawiedliwości zostanie poddany zwykłej procedurze, a następnie zbadany i, w najlepszym przypadku, zatwierdzony przez ustawodawcę.

Chociaż wydaje się, że zalecenie w sprawie przeklasyfikowania konopi indyjskich cieszy się pełnym poparciem Ministerstwa Sprawiedliwości, jego faktyczne wdrożenie prawdopodobnie potrwa jeszcze kilka miesięcy.

Mimo że zmiana klasyfikacji została opublikowana w Federal Register (Dzienniku Urzędowym Rządu Stanów Zjednoczonych), musi upłynąć jeszcze 60 dni na publiczne przedstawienie uwag co do projektu. Następnie jest on weryfikowany przez sędziów i, w razie potrzeby, konsultowany podczas przesłuchania, zanim zostanie ostatecznie wdrożony.

Oceń
[Głosy: 0 Ocena: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.