Co To Są Nasiona Marihuany, Konopi F1

Materiał siewny generatywny – co to jest? Hybrydy F1 nasion marihuany, konopi indyjskich – co to są? Z tego artykułu wszystkiego się dowiesz.

W gruncie rzeczy chodzi o to, że nasionko służy do tego, aby powstała nowa roślina z kolejnymi nasionami, aby roślina mogła się rozmnożyć i przetrwać. Z nasion pomidora można wyhodować kolejne pomidory, z nasion ogórka kolejne ogórki, a z nasion marihuany kolejne rośliny marihuany.

Hybrydy F1 – co się za tym kryje

Hybryda to mieszanka, krzyżówka dwóch odmian, a F1 oznacza pierwszą generację, czyli pierwsze potomstwo tych odmian. U niektórych roślin hybrydy występują naturalnie i zazwyczaj mają one lepsze właściwości i cechy, które otrzymały od swoich rodziców. Takimi cechami może być większy plon, większa wytrzymałość i odporność na choroby czy szkodniki, bądź smak, aromat oraz moc, z czym mamy do czynienia u roślin marihuany.

W przypadku marihuany, ale i też innych roślin, używa się tego, aby poprzez chów wsobny wyprodukować homozygotyczne linie genetyczne, których rośliny będą posiadały dokładnie zdefiniowane cechy. Poprzez mieszankę z inną, homozygotyczną linią powstaje hybryda, która tylko w pierwszej generacji, czyli F1, będzie wykazywała pożądane cechy. W kolejnych generacjach te cechy będą się mieszać i osłabiać. Ściśle rzecz biorąc, hybrydy F1 nie są żadnymi odmianami. Z tego powodu nie można ich też zachowywać w bankach genetycznych, ponieważ nie można otrzymać z nich żadnego równoznacznego potomstwa.

Hybrydy F1 to produkty, które tak długo są utrzymywane przy życiu, ile ich hodowca czerpie z nich korzyści. W przypadku marihuany taka hybryda rośnie tak długo, aż zbierze się z niej pąki do palenia. Nikt z takiej odmiany nie będzie zbierał nasion, bo stworzenie i ustabilizowanie nowej odmiany trwałoby przez kolejne osiem generacji, czyli kilkanaście lat.

Hybrydy F1 – dobre dla koncernów handlujących nasionami

Efekt hybryd F1, które już od dawna stanowią większość wśród nasion roślin, jest taki, że wiążą one klienta do producenta. Ze względu na to, że z F1 nie da się wyhodować nowych nasion dających takie same rośliny, każdego roku trzeba na nowo je kupować. Tym samym klient, obojętnie czy hodowca pomidorów, ogórków, czy marihuany, staje się zależny od producenta potrzebnych mu nasion. Ta zależność nasila się jeszcze bardziej w momencie, gdy do każdego rodzaju nasion sprzedaje się jeszcze odpowiednie nawozy, odżywki i pestycydy. Takie zjawisko szczególnie można zauważyć w krajach Trzeciego Świata, gdzie taka polityka doprowadza rolników do ruiny, ale również i u nas, szczególnie w dziedzinie nasion konopi, która dzisiaj nie istniałaby bez nasion F1.

Jaki skutek mają hybrydy F1?

Na dłuższą metę hybrydy F1 mają ogromny wpływ na przyszłość ludzkości. Im więcej będzie hybryd F1, tym coraz bardziej będą zanikać tradycjonalne odmiany wszystkich roślin, przez co ich genetyczna podstawa/ fundament będzie coraz biedniejszy. Zamiast różnorodności odmian z biegiem czasu dojdzie do tego, ze nie będą istniały żadne odmiany i wariacje genetyczne, które będą przystosowane do danych regionów naszej planety, konkretnych warunków klimatycznych oraz rodzajów gleby. Będziemy mieli tylko wybitne odmiany, które będą w stanie istnieć w wybitnych warunkach. Erozja genetyczna to pojęcie, które dokładnie opisuje to zjawisko.

Więcej na temat czym są nasion F1 i F2 dowiesz się z artykułu: Hodowla Własnej Odmiany Marihuany, Nasiona F1 i F2.

Oceń
[Głosy: 5 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.