Palacze Marihuany Przeceniają Jej Zażywanie Przez Innych

Według badań przeprowadzonych w Kanadzie, większość osób regularnie używających konopi indyjskich przecenia jej zażywanie przez inne osoby.

Ile procent ludzi z Twojej grupy wiekowej pali marihuanę? Zespół badawczy zadał tego typu pytania mężczyznom i kobietom regularnie zażywającym konopie indyjskie. Dotychczasowe badania nad alkoholem i tytoniem wskazują, że wiele osób przecenia spożywanie alkoholu przez rówieśników. Czy to jest problem? Tak, jeśli zastosujesz się do teorii norm społecznych.

Teoria mówi, że świadomie lub nieświadomie kierujemy się tym, co postrzegamy jako „normalne”. Jednak często się w tym szacowaniu mylimy. Błędna ocena może mieć wpływ na własne zachowanie. Jesteśmy bardziej skłonni pić więcej alkoholu, jeśli uważamy, że jest to normalne. Badania ze studentami potwierdziły to zjawisko.

Kierownik badań John Cunningham i jego zespół chcieli dowiedzieć się, czy zjawisko to dotyczy również konopi indyjskich. W badaniu wzięło udział 744 osób dorosłych w wieku średnio 36 lat. Uczestnicy nie tylko regularnie spożywali marihuanę, ale także zastanawiali się nad własną konsumpcją.

Niepalenie Jest Normalnym Przypadkiem

Analiza wykazała, że we wszystkich grupach wiekowych respondenci w pewnym stopniu oceniają spożycie konopi indyjskich przez pryzmat innych ludzi. Średnio 55% respondentów uważa, że osoby w ich wieku i płci zażywają przynajmniej raz w tygodniu palą marihuanę. W rzeczywistości jednak, według zespołu badawczego, dotyczy to mniej niż 10% populacji Kanady.

Na pytanie, ile osób w ciągu ostatnich trzech miesięcy nie spożyło marihuany, większość respondentów również dokonała błędnej oceny. Na przykład osoby w wieku od 18 do 24 lat szacują, że około czterech na dziesięć osób w swojej grupie wiekowej nie pali. W rzeczywistości jest to jednak sześć na dziesięć osób. Nie palenie samo w sobie, ale jego brak wydaje się być normalnym przypadkiem w Kanadzie.

Z punktu widzenia zespołu badawczego należy korygować takie błędy przy pomocy środków zapobiegawczych. W tym celu należy edukować ludzi na temat rzeczywistego rozprzestrzeniania się konsumpcji.

Oceń
[Głosy: 4 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.