Recenzja Znakomitej Odmiany Konopi Big Bud

Big Bud to w pewnym sensie legenda. Mimo iż nie jest tak powszechnie palona w dzisiejszych czasach, wiele ze współczesnych odmian posiada jej cechy.

Pochodząca z późnych lat 80-tych, Big Bud została sprowadzona do Holandii z USA. Wielu hodowców w USA obawiało się ciągłości swoich pieczołowicie uprawianych szczepów, ponieważ rząd nie na żarty pozbywał się wszystkich narkotyków z powierzchni.

Pierwotnie Big Bud był skrzyżowaniem Afghani z genami Skunk; ale gdy już była bezpieczna, sprzedawano ją jako hybrydę pochodzącą od Skunk #1 – która wygrała Cannabis Cup w kategorii najlepszej odmiany, w której dominuje indica. Dalsza jej hodowla sprawiła, iż zdobyła kolejną nagrodę w 1996 Cannabis Cup. Zapewniając jej tym samym mocną pozycję w historii cannabis.

Z czego tak naprawdę znana jest odmiana Big Bud? Dokładnie z tego, z czego wskazuje nazwa – z dużych pąków. Odmiana wytwarza obfite ilości cannabis, dawniej uprawiana komercyjnie ze względu na posiadanie ogromnego potencjału zysku.

Big Bud jest odmianą, w której dominuje indica, a która posiada mocny rodowód. Haj indukowany przez odmianę jest całkiem łagodny, działa powoli. Jest jednak dość długotrwały i gwarantuje relaks zarówno na sofie jak i w ogrodzie. Nie dość mocna, aby cię znokautować, idealnie nadaje się na spotkania towarzyskie, kiedy wszyscy chcą się po prostu wyluzować i pokontemplować otaczający świat. Ta dość łagodna, ale przyjemna gra sprawia, że Big Bud jest dobrą odmianą dla początkujących palaczy. Przy zachowaniu ostrożności nie ma możliwości doświadczenia niepotrzebnego przytłoczenia. Jednak Big Bud może być dosyć trudna do znalezienia w dzisiejszych czasach.

Pod względem właściwości medycznych, Big Bud świetnie radzi sobie z redukcją objawów stresu, bólu, bezsenności i braku apetytu. Jest to dobry, wszechstronny produkt dla użytkowników medycznych, a jego efekty mogą być śmiało wykorzystywane przez wielu.

Aromat i smak Big Bud jest dosyć klasyczny. Z pewnością wyczuć go można w wielu dzisiejszych odmianach. Posiada wilgotny, słodki i pikantny aromat, który kusząco pachnie. Smak jest słodki, owocowy. Odmianę cechuje gładki dym. Jest to jeden z powodów, dla których Big Bud była tak bardzo popularna, kiedy trafiła na rynek. Było to kompletne, przyjemne doświadczenie dla wszystkich zmysłów bez niepotrzebnego przytłoczenia.

Wielu hodowców marihuany jest wciąż pod wrażeniem tych cech oraz dziedzictwa, że decyduje się tworzyć własny odpowiednik i krzyżówki tej odmiany. Przykładem jest producent nasion marihuany Zambeza Seeds, który po wielu próbach i błędach stworzył Critical Kush XL Autoflowering – automatyczny miks Big Bud i Critical, który oferuje dobrze zbalansowane odczucia cielesne i umysłowe. Jest to idealny wybór pozwalający uwolnić się od stresu i sprawiający, że umysł jest w stanie swobodnie myśleć.

Jak już wspomniano wyżej, Big Bud ma wiele do zaoferowania pod względem plonów, tak więc rośliny potrzebują pomocy w postaci wsparcia pod koniec cyklu uprawy, aby powstrzymać przed załamywaniem się pod własnym ciężarem. Wsparcie jest szczególnie potrzebne wśród niższych gałęzi, które muszą wytrzymać ciężar całej rośliny. Kolejną bardzo korzystną cechą odmiany jest to, że nie wymaga przycinania, a duża odległość między łodygami pozwala roślinie na równomierne pobieranie światła. Dziedzictwo indica sprawia, że Big Bud rośnie jak typowa indica – z dużymi, grubymi liśćmi.

Najlepsze wyniki w uprawie otrzymasz uprawiając Big Bud indoor, a dzieje się tak częściowo dlatego, iż odmiana podatna jest na szkodniki. Nie jest niemożliwym uprawianie Big Bud outdoor, ale warto minimalizować ewentualne straty. Wysokość roślin sprawia, że dobrze współpracują one z SOG oraz z ustawieniami hydroponicznymi; jednak nadal doskonale sprawdzi się w uprawie glebowej. Faza kwitnienia jest również bardzo apelująca. Hodowcy mogą spodziewać się, iż Big Bud osiągnie pełnię potencjału w ciągu 50 – 65 dni.

Jak widać, Big Bud posiada długą historię znakomitości i zasługuje na uwagę wszystkich poważnych hodowców. Jest to również doskonały wybór dla osób, które chcą palić trochę historii (chociaż odmiana może być trudna do zdobycia). Big Bud otrzymała wiele nagród oraz była angażowana w koncepcję tak wielu odmian, że aż ciężko sobie to wyobrazić. Jej korzenie i dziedzictwo sprawiają, że wciąż można ją znaleźć w większości wysoko wydajnych odmian indica do dziś, i nie bez powodu.

Oceń
[Głosy: 10 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.