Zalety Używania Krzemu w Uprawie Roślin Konopi Indyjskich

Jaki Wpływ Ma Użycie Krzemu na Rośliny Marihuany

Chociaż uprawa roślin konopi jest dość łatwa, to profesjonalni hodowcy czasami stosują suplementy i dodatki, które wspierają środowisko uprawy lub samą roślinę. Krzem jest jednym z tych suplementów. Jest to bardzo rozpowszechniony minerał występujący w ponad 90 % pierwiastków znajdujących się na powierzchni skorupy ziemskiej.

Jest też drugim najczęściej występującym pierwiastkiem na Ziemi. Jest przydatny dla roślin, gdy jest ekstrahowany w celu wytworzenia kwasów krzemowych. Są one następnie wchłaniane i transportowane przez całą roślinę. W rzeczywistości krzem jest jednym z najważniejszych składników zdrowego wzrostu Twojej rośliny.

Dlaczego Krzem Jest Ważny Dla Wzrostu Roślin Marihuany

Jeśli używasz krzemu, aby dostarczyć roślinom składników odżywczych, to dzięki temu będą one wspomagane na wiele ważnych dla nich sposobów.

Krzem sprzyja szybszemu wzrostowi, pomaga poprawić ogólny rozwój komórkowy roślin poprzez przyspieszenie produkcji ścian komórkowych. Kiedy roślina ma dostęp do wszystkich potrzebnych substancji, proces odbywa się z maksymalną prędkością. Końcowy wynik? Szybszy wzrost roślin.

Krzem daje większe plony – im silniejsze rośliny, tym większa jest ilość wyprodukowanych przez nie marihuany. Liście o ciemniejszym zabarwieniu dzięki obecności krzemu są również bardziej pomocne w procesie fotosyntezy, która jest motorem wzrostu wszystkich roślin.

Krzem Posiada Również Dodatkowe Właściwości

Jednak krzem nie tylko pomaga roślinom szybciej rosnąć. Pomaga im lepiej się rozwijać. Używanie krzemu jako składnika odżywczego zwiększa korzyści płynące z zastosowania innych środków ulepszających rośliny.

Dlaczego?

Ponieważ poprawia się wchłanianie składników odżywczych – krzem zwiększa ilość dostępnego azotu. Azot jest ogólnie jednym z najważniejszych składników odżywczych dla roślin. W fazie wegetatywnej ma on zasadnicze znaczenie. Uważa się również, że krzem sprzyja wchłanianiu innych składników odżywczych, takich jak cynk.

Krzem chroni roślinę przed metalicznymi toksynami – może pomóc roślinom w ochronie przed innymi metalami, takimi jak aluminium, mangan i żelazo. Jeśli stężenie tych pierwiastków jest zbyt wysokie, ta toksyczność może stresować roślinę. Skutkiem tego są niższe plony i ich gorsza jakość. Krzem konkuruje z tymi metalami, zapobiegając ich nadmiernej liczbie.

Krzem tworzy silniejsze rośliny – zwiększenie ilości krzemu w roślinach konopi sprawi, że ich podstawowa struktura komórkowa będzie silniejsza. W rezultacie Twoja roślina będzie miała grubsze łodygi i gałęzie. Będzie też miała ciemniejsze zielone liście. W połączeniu z dobrą cyrkulacją powietrza jest to klucz do uprawy zdrowych roślin.

Krzem Chroni Rośliny

Korzyści płynące z krzemu dotyczą nie tylko wzrostu roślin. Krzem zmniejsza również zagrożenia, takie jak inwazje owadów i choroby. Jest również doskonałym środkiem przeciwgrzybiczym. Oznacza to, że ochroni Twoje rośliny przed pleśnią. Wzmacnia również zewnętrzną powłokę rośliny. Owady i patogeny muszą być bardzo agresywne, żeby mogły się przedostać.

Co najważniejsze, krzem jest łatwy w użyciu i jest tanim dodatkiem do uprawy konopi indyjskich. Suplementy roślinne na bazie krzemu można łatwo znaleźć w każdym grow shopie lub online. Ponadto można go łatwo zintegrować z już istniejącym planem żywienia.

Wszystko Ładnie, A Gdzie Jest Haczyk?

Niestety, w systemach hydroponicznych nie można stosować samego krzemu w czystej postaci. Dlatego rośliny uprawiane w uprawach hydroponicznych są nieco słabsze. Powód? Aby krzem mógł pozostać rozpuszczalny, potrzebuje pH powyżej 7. Dlatego nie może być podawany do systemów hydroponicznych. Będzie to niekorzystnie reagować z innymi pierwiastkami i powodować niedobory składników odżywczych. Jedyny rodzaj krzemu, jaki można znaleźć w tych systemach, to dodatek zwany krzemianem potasu.

Oceń
[Głosy: 2 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.