Rośliny Towarzyszące Konopi Indyjskiej

Każda roślina w ogrodzie potrzebuje towarzystwa aby dobrze się czuła i lepiej się rozwijała i tak też jest właśnie z konopiami. Jednak jest wiele innych czynników dla których warto poszukać ziół i kwiatów, które przyniosą dużo dobrego. Możemy je też w ten sposób naturalnie chronić… przed insektycydów i fungicydów dla Twojego ogrodu konopnego.

Pamiętajmy jednak, że zioła, podobnie jak inne rośliny, mają różne wymagania. Jedne lubią cień i wilgoć a, inne zaś preferują tylko słońce i lekkie gleby. Niemniej ważne jest podłoże, na jakim uprawiamy rośliny, bowiem rośliny, które można sadzić razem mają podobne wymagania glebowe. Większość roślin lubi podłoże przepuszczalne i zasobne w składniki pokarmowe, a niektóre, preferują gleby zasobne w wapń.Korzyści płynące z sadzenia innych roślin przy konopiach mogą być również pod kontem maskującym oraz tuszowania zapachu.

Marihuana reaguje szybszym wzrostem w towarzystwie z niektórymi ziołami. Zdobywając tym samym większą odporność na choroby czy szkodniki. Co jest też bardzo ciekawe to to iż konopie zwiększają swoje plony oraz zwiększa produkcje zasadniczą oleju. Kompozycję owych roślin towarzyszących (wspierających) siebie na wzajem nazywamy gildiami.

Za zadanie gildie maja działać jak zróżnicowany mikro-ekosystemy, a mianowicie mają poprawić jakość ziemi, przepuszczalność wody a także retencję wody oraz biodostępność substancji odżywczych. Jeśli gildie będą zdrowe to będą wabić pożyteczne owady oprócz tego nieduże stworzonka aby polowały na szkodniki powodujące uszkodzenia konopi. W szczególności rośliny maskują charakterystyczną woń marihuany, niestety nie uchronną podczas kwitnienia, nadaję się do tego odpowiednia mieszanka z niektórych kwitnących kwiatów.

Ważne też aby zrobić w gildii roślinnej małe kopczyki z kamyczków rozłożone po całym terenie żeby stały się domem dla jaszczurek bądź dużych pająków… a dlaczego? Ponieważ pomagają pozbyć się zbędnych szkodników. Jaszczurki to bardzo efektywni myśliwi polujący na większe owady, takie jak ćmy i mrówki, które wciągają w zadziwiającym tempie. Dlatego warto wymienić wszystkie te rośliny.

Zioła odstraszające zbędne owady.

Bazylia – Najbardziej znane zioło przez swój słodki aromat bazylia w powietrzu unosi zapach odstraszy mszyce, chrząszcze stonkowate, komary, motyle zawisakowate i pluskwiaki.

Melisa lekarska – Znana jako odpędzająca komary i wabi pożytecznych zapylaczy. Tu natomiast trzeba ja kontrolować ponieważ szybko się rozrasta.

Koper – Koper wabi te dobre owady, takie jak pszczoły miodne i bzygi, gąsieniczkowate i inne pożyteczne osy. Gąsienice motyli paziowatych wolą pożywiać się koprem bardziej niż konopiom. Pająki przędziorkowate, to najgorsze dla hodowcy konopi, nie lubią kopru i będą go za wszelką cenę unikać. Koper równie skutecznie odstrasza mszyce, błyszczki ni i wtykowate.

Krwawnik pospolity – Krwawnik ma długie, głęboko wchodzące korzenie i z tego powodu często jest sadzony na poboczu ogrodu, aby nie zajmowały miejsca konopiom. Odpędza szeroką gamę szkodników oraz wabi wiele pożytecznych owadów drapieżnych, takich jak biedronki, złotookowate, bzygi oraz parę os pasożytniczych.

Rumianek – Przez swoje białe kwiatki uszczęśliwi pszczoły miodne i bzygów, jednocześnie odstraszając komary i muchy.

Kolendra – Odstrasza mszyce, stonki i znienawidzone pająki przędziorkowate oraz pomaga zwabić rączycowate, bzygi i kilka drapieżnych os, żywiących się złymi robakami i ich larwami.

Lawenda – Znana jest oczywiście przez swoje kwiaty które przyciągają kilka pożytecznych owadów, żywiących się nektarem i larwami – zawsze oblegane przez pszczoły. Pchły, kleszcze i myszy nienawidzą lawendy.

Mięta pieprzowa – Niesamowita, ale wszechstronna mięta pieprzowa zwabi tych dobrych, jak pszczoły i odstraszy mrówki, pchły i mszyce, pchełki ziemne i myszy..

Lucerna – To wysoka trawa odstrasza znienawidzone zmieniki, równocześnie wabiąc przyjaciół do twojej grządki, takich jak biedronki, zajadkowate i kilka drapieżnych os.

Nogietek – Konieczny w uprawie będzie mocny i ładny nogietek odstraszy żuki i skoczkowate, biedronki meksykańskie i wątpliwe nicienie. Podczas kwitnienia przyciąga pożyteczne owady, żywiące się nektarem.

Słonecznik – Zaletą jest ich mocna, włóknista budowa. Jasne barwy utrzyma szkodniki gustujące w sokach roślinnych i celulozie z daleka od konopi.

Zioła korzystne dla ziemi.

Lucerna – Okrzyknięta jako najlepsza lucerna wiążę azot i gromadzi żelazo, magnez, potas i fosfor. Głęboko osadzone korzenie w ziemi rozbijają glebę, zwiększając w ten sposób wchłanianie wody i retencję wody oraz spowalnia parowanie. Przez to iż szybko rośnie musimy ja przycinać I można stosować ja jako ściółkę.

Rogownica – Działająca jak żywa ściółka, szybko rosnąca rogownica zapewni glebie cień, poprawi wchłanianie i retencję. Często ją przycinaj i używaj jako ściółki lub kompostu.

Koniczyn Łąkowa i Biała – W tym przypadku to roślina nisko rosnąca I bardzo odporna i ma za zadanie działać jako żywa ściółka. Powodując kruchość gleby. Wszystkie koniczyny wiążą azot, który jest następnie uwalniany w czasie ich rozkładu, wspomagając sąsiednie rośliny.

Rumianek – Świetnie radzi sobie z kumulowniem w sobie wapń, potas i siarkę, które po jego zwiędnięciu wracają do gleby.

Napary pomagające wzrost.

Krwawnik – Zwiększa produkcję olejków w sąsiadujących roślinach.

Rumianek – Polepsza turgor u swoich sąsiadów, także konopi i wspiera wytwarzanie niezbędnych olejków.

Kolendra – Napar ze zmiażdżonych nasion kolendry może być używany do kontrolowania pająków przędziorkowatych o wiele lepiej, niż komercyjne trucizny.

Lucerna – Suszone łodygi służą do robienia naparu który jest bogaty w minerały i witaminy, które można stosować do pryskania konopi i całego ogrodu w celu stymulowania wzrostu.

Nogietek – Nogietek to najstarsza towarzyszka konopi, wspomaga wzrost i wypuszcza do gleby związek chemiczny odstraszający owady. Ten efekt może utrzymywać się przez wiele lat.

Wielobarwność roślin w ogrodzie.

Przez to że wszystkie rośliny towarzyszące są tak wielobarwne w naszym ogrodzie działają jak kamuflaż na kilkanaście sposobów. Przez swoją budowę czy kolory mogą pomóc nam je dobrze ukryć. Odmiany w mniejszym wydaniu jak indici lub autokwitnące, komponują się w naszym obsadzonym ogrodzie niemal znikając w pośród wszystkich roślinach. A rośliny wydalające zapachy pomogą zamaskować charakterystyczną woń konopi.

Oceń
[Głosy: 2 Ocena: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © SeedBay.info - O nasionach konopi indyjskich wiemy wszystko. SeedBay, czyli kupuj z nami Pewnie swoje nasiona marihuany, konopi.